141

    Danmarksserien, Pulje 1

    2021/22
    #
    Klub
    Kp
    V
    U
    T
    M+
    M-
    +/-
    Pt
    1
    Ishøj
    t t u
    27
    19
    2
    6
    88
    41
    47
    59
    2
    27
    15
    5
    7
    66
    35
    31
    50
    3
    Greve
    u t u u t
    27
    13
    11
    3
    50
    27
    23
    50
    4
    Avarta
    u u v
    27
    14
    7
    6
    54
    40
    14
    49
    5
    27
    12
    7
    8
    67
    51
    16
    43
    6
    27
    9
    10
    8
    50
    45
    5
    37
    7
    27
    8
    6
    13
    40
    57
    -17
    30
    8
    B 1903
    t u u
    27
    6
    7
    14
    33
    66
    -33
    25
    9
    27
    4
    6
    17
    26
    63
    -37
    18
    10
    Union
    t t t
    27
    3
    3
    21
    33
    82
    -49
    12
    Nr. 1 rykker direkte op i 3. division. Nr. 8 og 9 spiller playoff-kampe om forbliven i Danmarksserien. Nr. 10 rykker direkte ned i de lokale serier.
    Ishøj
    Allerød
    Greve
    Avarta
    Frederikssund
    Brønshøj
    Herstedøster
    B 1903
    Solrød FC
    Union
    1 Ishøj 1–3
    2 Allerød 3–1
    3 Greve 1–0 1–1 1–1 4–1 2–1 3–0 1–1 2–1 6–0
    4 Avarta 1–1
    5 Frederikssund 1–1
    6 Brønshøj 1–3
    7 Herstedøster 1–2
    8 B 1903 0–1
    9 Solrød FC 1–2
    10 Union 0–2
    Runde 1
    7 aug 2021
    - 14:00
    Solrød FC
    1 2
    Greve
    Runde 2
    13 aug 2021
    - 19:00
    Greve
    6 0
    Union
    Runde 3
    21 aug 2021
    - 14:00
    B 1903
    0 1
    Greve
    Runde 4
    28 aug 2021
    - 13:00
    Greve
    2 1
    Brønshøj
    Runde 5
    4 sep 2021
    - 13:00
    Allerød
    3 1
    Greve
    Runde 6
    11 sep 2021
    - 13:00
    Greve
    1 1
    Avarta
    Runde 7
    18 sep 2021
    - 13:00
    Frederikssund
    1 1
    Greve
    Runde 8
    25 sep 2021
    - 13:00
    Ishøj
    1 3
    Greve
    Runde 9
    2 okt 2021
    - 13:00
    Greve
    3 0
    Herstedøster
    Runde 10
    9 okt 2021
    - 13:00
    Greve
    2 1
    Solrød FC
    Runde 11
    16 okt 2021
    - 12:00
    Union
    0 2
    Greve
    Runde 12
    23 okt 2021
    - 13:00
    Greve
    1 1
    B 1903
    Runde 13
    30 okt 2021
    - 14:00
    Brønshøj
    1 3
    Greve
    Runde 14
    6 nov 2021
    - 13:00
    Greve
    1 1
    Allerød
    Runde 15
    26 mar 2022
    - 13:00
    Avarta
    1 1
    Greve
    Runde 16
    2 apr 2022
    - 13:00
    Greve
    4 1
    Frederikssund
    Runde 17
    9 apr 2022
    - 13:00
    Greve
    1 0
    Ishøj
    Runde 18
    15 apr 2022
    - 11:00
    Herstedøster
    1 2
    Greve
    Runde 19
    23 apr 2022
    - 14:00
    Solrød FC
    2 2
    Greve
    Runde 20
    30 apr 2022
    - 13:00
    Greve
    4 0
    Union
    Runde 21
    7 maj 2022
    - 14:00
    B 1903
    1 1
    Greve
    Runde 22
    13 maj 2022
    - 13:00
    Greve
    1 1
    Brønshøj
    Runde 23
    21 maj 2022
    - 13:00
    Allerød
    2 2
    Greve
    Runde 24
    27 maj 2022
    - 19:00
    Greve
    1 2
    Avarta
    Runde 25
    3 jun 2022
    - 19:00
    Frederikssund
    0 0
    Greve
    Runde 26
    11 jun 2022
    - 13:00
    Ishøj
    2 2
    Greve
    Runde 27
    18 jun 2022
    - 14:00
    Greve
    0 2
    Herstedøster